"Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci." John Lennon

..........................................................................................................................................

Tlustá

13. srpna 2013 v 17:17 | PIGI
Hele přemýšlela jsem, proč někteří o sobě říkají že jsou tlustí. A fakt že jsem pekelně uvažovala! Brala jsem to z každé stránky a došla jsem k tomu, že ti, co jsou hubení a říkají o sobě že jsou tlustí mají optickou iluzi. Ti co jsou jsou tak akorát, mají optickou iluzi a nejsou si sami sebou jisti a ti co jsou tlustý si jsou sami sebou nejisti. No a pak jsou tací lidi co nejsou upřímní a říkají že jsou tlustí jenom aby rozmetali samochválu...A teďkon proč si tohle myslím. Sami snad znáte toto: Jdete do sprchy/vany. Vsléknete si tričko a zrcadlo před váma vám říká: "Podívej se! Podívej! No neboj já tě někousnu!" Podíváte se. No a potom hraje hlavní roli vaše nálada a vaše duše. Podle nálady se třeba usmějeta, zašklebíte nebo máte obličej pockerovýho hráče. Podle duše všechny výrazy ostatní. Buďto se podíváte sobě na obličej, někdo se podívá na břicho, někdo na svaly... Občeas když jsem se podívala na svoje tělo z profilu (okolí břicha) zjistila jsem, že vlastně ti, co se vidí v zrcadle tlustý, je vlastně optický klam.


Abych to vysvětlila dobře... vono když si hubenej člověk myslí, že je tlustej (a on si to fakt myslí) znamená to, že o tom přemýšlel. O tom přemýšlel asi každej ale někdo tím je hodně posedlej a to se stává nebezpečné to asi víte taky žeano. Ten onen hubenej člověk je zaměřenej na svoje "tuky". Hledá na svém těle každý koutek, který nepatrně vypadá jako špek a k tomu slouží především zrcadlo. Má to na starosti naše psychyka. Naše psychyka dohromady se zrcadlem, může vytvořit i ten optický klam (jsme hubený ale vidíme se v zrcadle tlustý)

Nejčastější místa, kde se optický klam objevuje:
  • břicho
  • hlava ("podbradek")
  • stehna
  • ruce (spíše v místech podpaží)
Možná si někdo všímá i jinejch míst, ale těmto se lidé věnují nejčastěji. A všiměte si, že na všech těchto částech je větší vrstva tuku.
A proč vzniká tento optický klam? No protože když na to myslíme, tak se na to podíváme. Zaměříme se jenom na tu onu část tlustého těla (nejčastěji to břicho..). Pořád se díváme na tu část těla a pořád se díváme. Díváme se a ani si neporovnáme poměr našeho těla celkově...
Tady jsem si vypujčila jeden obrázek z google snad to nevadí! Potřebovala jsem žensou postavu z profilu. (na ten metr vedle ani nehleďte ten s tím nemá nic společného) :D. Takhle jsem chtěla naznačit, že se člověk zaměří na jednu část těla a vnímá ji jako tlustou. Když se ale podívá na poměr těla celkově, zjistí, že břicho je tak akorát na míru pro jeho tělo. Chce to ale déle času, než přesvědčíme naši mysl o pravdě.
Takže abych to krátce shrnula:
PAMATUJ SI
-nedívej se jen na jednu část těla. Vždy si ji porovnej s poměrem tvého těla.
-nevaž se každý den. Váha těla neznamená, že jsi obézní.
-nevytahuj si špeky (rukou zmáčkneš kus kůže na těle) to nejsou špeky, to je kožní tkáň.
-nedívej se na břicho když sedíš! Když sedíš máš kůži povolenou proto, aby když se zase narovnáš, se mohla zase napružit.
-nedívej se na stehna když sedíš. Ano rozplácnou se, protože z fyziky znáš -těleso tlačí na těleso. (-židle tlačí na stehna)
-nedívej se na celulitidu! Když si stlačíš rukama kůži objeví se ti... ale když zhubneš, budeš ji tam mít tak či tak.


A jak to dělám já? Já mám takovej svůj tríček. Rozděl si to jako laik na -svaly, tuk
Když chci zjistit do jaké míry mám "tuky" na břiše, postavím se, narovnám se (v sedě nikdy! V sedě mám břicho 2x větší) a zatnu břišní svaly a prohmatám měkkou tkáň. (Některé holky si bubnují na břicho s doměnkou, že tam mají špeku na 3 prsty, ale nevzpomenou, že tam jsou vlastně ještě svaly).
No a když je člověk opravdu tlustý, samozdřejmě, že to vidí v zrcadle. Někdo za to může, někdo za to ne. Každopádně, ať jsi tlustý, nebo hubený naslouchej svému tělu! Dopřej mu někdy opravdu i ovoce a zeleninu. Něco, co dobře stráví a něco si z toho vezme. Pokud nejíš výrobky ale jenom suroviny, pravděpodobnost že ztloustneš je nulová. Taky se ale hodně hejbej. Pokud máš příležitost vyjít ven, tak na nic nečekej. Klidně jdi do přídory někam na louku a tam se rozeběhni a běž dokaď budeš moct. Dělej hvězdy, skákej, klidně si tleskej. Dělej co tě napadne a na co budeš mít chuť a neohlížej se, jak to vypadáš před druhými. Ať je tvá duše šťastná. Pokud jsi někde zavřená a nemůžeš si jen tak zaběhat, klidně jen tak z radosti posiluj doma. Dělej kliky nebo sedy lehy nebo skákej přes švihadlo. Když se totiž člověk vůbec nehejbe, žačne být "ospalý" a začne být i smutný.


A ještě: Pokud jste zaměřený na svoji postavu, radím vám upřímně -vykvajzněte se na to. Vy budete hezký tím, jak se budete chovat.

(obrázky ze stránky DEVIANTART, upravený obrázek z vyhledávače GOOGLE)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Allys Allys | Web | 13. srpna 2013 v 17:30 | Reagovat

nic z toho naštěstí nedělám =D

2 Kristýna Kristýna | 17. září 2014 v 17:23 | Reagovat

Fakt pěkně napsaný:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama