"Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci." John Lennon

..........................................................................................................................................

Čára nad hlavou

11. srpna 2014 v 16:01 | PIGI |  Z mého života
Nedávno jsem četla že se blíží z 11.-13. srpna 2014 roj Perseid. :)
Budete sledovat noční oblohu? Asi budu mluvit za většinu: "Podle počasí" že ano? :D Minulý rok jsem pozorovala právě tento roj padajících hvězd z mého pokoje ze střešního okna... Zdali jsem něco viděla? Možná. Nevím. Bylo už pozdě a mě se klížily oči a do toho ještě ten noční klid, bzučící hmyz v trávě, tma a tiché doufání ve mě, že něco zahlídnu... Ale párkrát jsem zahlédla, jakoby se po tmavém nebi cosi bělavého mihlo. Ale ta vteřina je až moc krátká na to, abych si byla jistá, že se mi to opravdu nezdálo. Každopádně stálo to za to. :) Je to pro nás relaxující a nádherné. Co bych mohla o těchto Perseidách napsat:


x . x . x . x


Roj Perseid, neboli také lidově Slzy svatého Vavřince, je meteorický roj, který se objevuje od 17. července do 24. srpna, přičemž je největší roj 11. - 13. srpna. Toto souhvězdí má radiant (místo ze kterého jakoby vylétávají) v souhvězdí Persea. V maximu je možné pozorovat až 110 meteorů za hodinu.

SOUHVĚZDÍ PERSEA


(obrázky - vyhledávač google.cz, informace: Wikipedie.cz)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama