"Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci." John Lennon

..........................................................................................................................................

Když se chceš dívat, nic ti nebrání.

24. srpna 2014 v 15:37 | PIGI
"Dnes budou vidět krásně hvězdy!" "Budu se dívat." Odpoví druhý ale... opravdu se bude dívat? Popř. jak? Jakým způsobem. Otevře okno, opře si hlavu o ruce a bude pozorovat? Ale to přeci neuvidí vše. Co ty hvězdy za domem? Vyjde ven... Nebude to nebezpečné ve tmě sám venku? Bude stále stát? Budou ho přeci bolet nohy! Může si sednout? OK ale kam? Bude mít kolem sebe něco, na co by si mohl sednout? A pokud ano, nebude to studět? To je velmi nepříjemné a můžou z toho vznitknout i zdravotní problémy jak u muže tak u ženy. Nemá si ani na co sednout? Může si sednout na zem. Ale co když bude země mokrá? To bude přeci mokrý taky. Co když bude zima? Takhle snadno promrzne. Je tolik věcí, proč se nemůže člověk v dnešní době jen tak dívat na hvězdy. Zdá se to jako maličkosti, ale zapřemýšlejte, kdy, jakým způsobem a jak dlouho jste pozorovali noční oblohu. Měli jste z toho něco? Doufám že ano, protože pozorovat hvězdy, je to nejkrásnější, co může být. Ve člověku to vyvolá uklidňující účinky, plynoucí čas vás nechá vklidu si vytřídit myšlenky a při sledování hvězd, vám to vnikne samo do hlavy takové to sebeporozumění. A přitom stačí tak málo. Nejlepší si lehnout do prostřed nějaké rozlehlé louky. V létě, kdy je příjemné teplo. V dobu, kdy už je pozdě večer, nejlépe klidně i velmi brzy ráno (do třetí hodiny), kdy už pouliční osvětlení či jiná světla nesvítí. V těchto pozdních hodinách je ale opravdu nebezpečné být sám. Jak z důvodu, že by vás mohl někdo přepadnout, nebo obtěžovat, ale také z důvodu divoké zvěře, která by zrovna nemusela býti dobře naladěna (Ale to jsou spíše vyjímky. Divoká zvířata se bojí víc jak vy a utečou. Horší je to ale, když hlídají své mladé výrůstky). Pro tyto případy není od věci s sebou někoho vzít. A pozorovat. Přek očima se nám rozvine velmi zajímavá podívaná, která se nám vryje do paměti. Jsou to toulky ve hvězdách.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adina Adina | Web | 24. srpna 2014 v 16:16 | Reagovat

Myslím, že když tě někde na nějaké louce v noci potká třeba bachyně s mladými, tak je naprosto jedno, jestli budeš sama nebo si vezmeš někoho s sebou... Prostě na nic nečekej a pryč... Pokud tvůj společník nebude myslivec s kulovnicí samozřejmě.

2 Skills of Art Skills of Art | Web | 24. srpna 2014 v 16:20 | Reagovat

Krásné :-))

3 PIGI PIGI | Web | 24. srpna 2014 v 21:57 | Reagovat

[1]: Ano, ale budete mít více hlav vymyslet kam se schovat. :D Né, samozřejmě pokud nastane tato situace, nepomůže nám ani doprovod, to máš pravdu. Chtěla jsem, aby to v článku vyznělo, jakže při doprovodu se budeme cítit jistější... Bohužel se mi to nepodařilo, nevadí, budu se zlepšovat v psaní. ;)

[2]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama