"Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci." John Lennon

..........................................................................................................................................

Rady pro nelenošení!

28. srpna 2014 v 21:42 | PIGI |  Skvělé věci
Uf! Tyhle končící prázdninové dny jsou na naši psychiku náročné a to hlavně tyto, sychravé dny, kdy ani pořádně nesvítí sluníčko! Brr! Nevím jak u vás, ale u nás je příšerně na léto... OK dnes trochu svítilo sluníčko! :D Ale stejně nebylo takové to dobré léto. Potom to člověku zkazí náladu a je tím pádem i většinou línější. V mém případě to tak je a také proto píši tento článek, abych poradila těm, kteří jsou na tom podobně jako já. Co mi tedy pomohlo?


>>>>>>>....<<<<<<<


1. Rozliš, jaká lenost tě přepadla - je to přímo lenost, že nemáte co dělat a ani se vám nic dělat nechce?
- je to lenost, že máte co dělat, ale jste na to moc unavený a proto to neděláte?
- je to únava, nejraději by jste se prostě zavrtali do pelíšku a spali a spali, nebo čučeli na tv či pc?


-1. Je to důležité rozlišit. Na začátku prázdnin jsem měla za sebou náročné týdny a bolelo mě celé tělo, hlavně nohy. Jen jsem trochu pohla nohou už mě pobolívala. Tím pádem se mi nic nechtělo dělat, i přes to, že jsem měla práce plnou hlavu. Myslela jsem si, že je to prostě lenost ale když jsem se nad tím zamyslela trochu více, uvědomila jsem si, že jsem nejspíš unavená a že potřebuji velký oddych. Také jsem více jedla, abych nabrala trochu síly. Celý tejden jsem snad proválela u babičky (tam se totiž odpočívá úplně nejlíp). Takže jsem přibrala hned 3 kila ale musím přiznat, že mě bolesti z námahy přešli úplně až po dalším tejdnu... Teď asi zním jak nějakej hypochondr. :D
Tired... by xtl
-2. Potom je taky ten druh lenosti, kdy máte co dělat ale nechce se vám. To je taky trochu únavou ale může to mít i hlavní důvod v náladě. A to může trvat klidně půl roku jsem vypozorovala. Klidně i více. Vypozorovala jsem to u sebe, takže písi hlavně o náctiletých puberťácích, kteří jsou úplně nevyrovnaní a tyhle náladičky jako tahle lenost, je úplně normální a běžné.

---u těchto dvou tipů, je dobré si odpočinout. Naslouchejte svému tělu. Pokud se vám prostě něco nechce, tak to klidně ani nedělejte. Dopřejte si klid a pohodu. A pokud patříte někdo k těm, co si hlídají váhu, nebo aspoň nechtějí přibrat zbytečná kila, tak vy, se nebojte a taky si za čas něco dejte dobrého, nebo na co máte prostě chuť. Až se budete cítit, že by jste se jakž takž vyhrabali z vaší "hrobky", tak tak učintě a pomalu, vlastním tempem se probírejte. Nechtějte však po sobě hned na začátek hodně! Nejdříve pomalu.

- 3.Tak a teď ta lenost, kdy prostě nemáte co dělat a ani se vám nic nechce dělat. Ale nadruhou stranu jste zmátoření, chcete něčeho dosáhnout a zároveň nechcete. Při těchto otrávených chvílích nezbývá snad nic jiného, než prostě začít něco nechtěného dělat. Spíš né proto, aby jste něčeho dosáhli, ale proto, aby jste se trochu odprostili od špatné nálady. Nejlepší na to je pohyb. Tím si i zlepšíte díky chemii ve vašem těle náladu. ;)


2. Když se vám něco nechce, ale prostě hold musíte, udělejte to, že si představíte vaše tělo jako loutku, která prostě bezmyšlenkovitě a nijak namáhavě vstááááávááá a jde...Jde, jde prostě jako loutka bez duše, která je duševně stále ve startovní poloze. Aspoň se někam dostanete!

3. Nerozsedávejte se! :D Nejlépe nechte nějaké sedací odpočinky až na konec činnosti. Pak se jinak tělo uvolní a když najednou má zase vstát a pracovat, tak je odepsané.


4. Nepřemýšlejte příliš o činnosti. kterou právě máte udělat. Jak vás napadne, že by jste ji měli jít dělat, prostě šup! A jít! :)

To je nejspíš vše, co jsem chtěla v tomto článku objasnit. :D Snad vám mé drobné a jednoduché rady pomohly. Mě celkem pomáhají co jsem se vypozorovala. Také máte, nebo jste aspoň někdy nedávno měli také ty lenivé dny? :)

(obrázky: deviantart.com)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 6. října 2014 v 9:44 | Reagovat

Jéžiš, mě už se zase nic nechce :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama