"Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci." John Lennon

..........................................................................................................................................

Stálé značky kolem nás!

21. srpna 2014 v 9:06 | PIGI
Přemýšlím nad tím, jak je ta naše propaganda tak vlezlá. Jdu ve městě -vidím výlohy se slevami, budovy s reklamami na stěnách. Jedu v autě po dálnici -bilbordy na každém pátém metru. Jdu v klidné přírodě po cestě -vyvěšené letáky na lavičkách, už s plnými zuby jdu na internet...tím si ale ovšem nepomůžu :D . Reklamy jsou všude a nejspíš i budou. Je to tak. Vlastně díky nim, si mnoho lidí udrželo práci a spoustu lidí se dozvědělo nové, užitečné věci ale stejně... Je tohle nutné?


* * * * *


Nedávno jsem viděla na stránce wikipedie, jestli by čtenáři jejich článků nebyli tak laskavi a nedarovali by nějaký ten peníz pro funkci stránky bez reklam. Je to nejspíš hoodně náročné, udržet si stránku bez reklam přes finance. Ale na druhou stranu to ve mě vyvolalo takový skvělý pocit. Když jsem vyhledávala informace o fotosyntéze, stránka mi vyhledala informace o fotosyntéze a né o výhodné koupi dvou prášků na praní za poloviční cenu. Opravdu to ve člověku zanechá jakýsi vliv na onu stránku. Začne si té stránky více vážit a brát ji vážně.

-Biznis, biznis, biznis.

Opravdu nechutné jsou animované reklami (pohyblivé). To čtu nějaký článek a vedle se hejbe nějakej tlustej pupek a u toho svítí tučný nápis: "Zhubněte rychle!". To se pomalu nesoustředím ani na věc, kvůli které jsem tu stránku navštívila! Chjo :D . A nebo se také divím, jak jsečtě můžou fungovat reklami jako: "Jste 1000 návštěvník této stránky!". Na to opravdu někdo kliká? Možná nějací senioři, či začínající pracovníci na počítačích. Je to humus.
Advertisement Stamp by Spyridon

Ale ta reklama se drží dál a nejspíše se bude i rozvíjet, protože to prostě funguje. A mi to musíme příjmout. Kdby jsme reklamy jooo nechtěli, tak si seženmě dinance pro tu stránku, silnici, budovu či auťák. Všude kolem nás budou lítat jedny značky ke druhé. Je to až vtipné.


-Jaký na to máte názor vy?
-Měli jste opravdu vztek na nějakou reklamu? :D
-Informovala vás někd reklama na věc, kterou jste náslědně i splnili?

(obrázky: deviantart.com, google.cz)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama